ЗДО № 63 "Одуванчик" Покровської міської ради

Матеріально-технічне забезпечення

Обладнання та оснащення освітнього процесу у закладі дошкільної освіти здійснюється відповідно до Закону України "Про дошкільну освіту", наказу Міністерства освіти і науки України «Про затвердження Примірного переліку ігрового та навчально-дидактичного обладнання для закладів дошкільної освіти» від 19.12.2017 №1633

ЗДО № 63 – це комунальний заклад, тому матеріальне та фінансове забезпечення гарантує місцевий бюджет. Однак, завдання адміністрації полягає у оптимальному його прогнозуванні, плануванні та цільовому використанні.

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ЗАКЛАДУ ОСВІТИ

Матеріально-технічна база - необхідна умова функціонування закладу і реалізації цільової програми розвитку. Подальше вдосконалення матеріально-технічного забезпечення дитячого садка сучасним навчальним і спортивним обладнанням, інформаційно-технічними засобами дає можливість організувати додаткові освітні послуги, освітню діяльність, проводити культурні, спортивно-оздоровчі заходи і т.д.
Важливим аспектом функціонування закладу дошкільної освіти є стан приміщення, території, групових кімнат. Територія закладу і розташовані на ній приміщення (приміщення закладу, господарчі приміщення з овочесховищем) відповідають санітарним нормам, Державним будівельним нормам України (ДБН В.2.2-4-97) та утримуються в належному стані. Заклад побудований у 1964 році, розташований у типовій двоповерховій споруді з проектною потужністю на 110 дітей.
Загальна площа будівель, до яких входять приміщення закладу, господарчі будівлі  складає 1020м2 (житлова – 748м2, нежитлова – 228м2), периметр – 347,7м2, загальна площа території закладу – 0,68 га.
Територія закладу озеленена, має огорожу по всьому периметру. Кожна група має окремий майданчик, на якому встановлено  тіньовий навіс та ігрове обладнання.
У ЗДО на сьогодні функціонують: 6 групових приміщень, кабінет завідувача, методичний кабінет, музично-спортивна зала, медичний блок: кабінет медичної сестри, ізолятор; кабінет завгоспа, харчоблок, комора харчова, комора кастелянки, пральня.
У закладі дошкільної освіти створені належні умови для навчання та виховання дітей: кожна вікова група має окреме приміщення, в якому обладнано ігрову, спальну, гігієнічну кімнату та роздягальню. Фактична кількість дітей, які відвідують дошкільний навчальний заклад, складає 105 вихованців (станом на 01.02.2022 року).
Кількість приміщень:
1. Навчальні: – 6 групових приміщень, з них 2 групи на І поверсі, 4 групи на ІІ поверсі; – 1 музично-спортивна зала  на І поверсі. Технічний стан задовільний.
Всі приміщення закладу мають сучасний естетичний вигляд. Інтер`єри прикрашені сучасними яскравими та барвистими стендами з дитячими ілюстраціями. Адміністрація приділяє достатньо уваги естетичному вигляду закладу освіти. Коридор та холи поступово поповнюються новими стендами. Повноцінно функціонує музична зала для свят, розваг, музики; обладнано методичний кабінет. В фойє І поверху обладнано куточок національної символіки, а  поруч з методичним кабінетом знаходиться Педагогічна галерея та естетично оформлена змінна виставка дитячих робіт «Вернісаж дитячої творчості».
У закладі дотримується принцип ізоляції груп одна від одної, групові приміщення для дітей раннього віку розташовані на першому поверсі і мають окремі входи. В кожній групі оформлені національні куточки, куточки природи, книги, дитячої творчості, які надають приміщенням колоритності та барвистості. Цікаві та змістовні куточки для батьків, виставки дитячих робіт прикрашають групові роздягальні. Системи водопостачання, водовідведення та опалення централізовані, підведені до всіх приміщень закладу, в робочому стані.
Територія закладу огороджена (паркан – 347,7 м/п), обладнано 6 групових майданчиків з тіньовими навісами за числом груп (загальною площею 108 м2). Виділений господарчий майданчик, який обладнаний двома технічними будівлями площею 68,4 м2та 14,1 м2.

Оснащення приміщень закладу дошкільної освіти

- Харчоблок (технологічне обладнання/господарчі товари)- забезпечено всім 100% - Медичний кабінет (ліки/обладнання/господарчі товари) –практичне функціонування забезпечено - Господарчий інвентар- забезпечено на 100%, потребує оновлення раз на рік через постійну експлуатацію: щітки – 10 шт., ганчірки для миття полів - 20 шт., ганчірки для миття панелей - 45шт.
- Заклад дошкільної освіти (меблі, канцтовари, господарчі товари тощо)- забезпечено на 100%, але враховуючи високий рівень експлуатації та амортизації - канцтовари, меблі, миючі засоби, дезінфікуючі засоби потребують постійного поповнення - Посуд – забезпечено, але постійно потребує поповнення через високу амортизацію: приблизно раз на рік: чашки –100шт, тарілки - 100 шт.

ПРОТЯГОМ 2019-2021 РОКІВ ВЕЛИСЬ РОБОТИ З ЗАМІНИ ВІКОН  ТА ЧАСТКОВИЙ РЕМОНТ ПОКРІВЛІ БУДІВЛІ НАШОГО ЗАКЛАДУ.

ЗА ЦЕ МИ ЩИРО ДЯКУЄМО ПОКРОВСЬКІЙ МІСЬКІЙ РАДІ ТА ВІДДІЛУ ОСВІТИ ПОКРОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ!